Hayırlı Olsun... - Antu.com

 

Hayırlı Olsun...
Futbol ailesinin yaz tatili geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla bitti. Bizim için karanlıkta kalan bir geceyarısında başlayan Süper Lig maratonunun, aydınlık sabahlarda şampiyonluk bestelerini söylerken bitmesini temenni ediyorum. Denizli deplasmanı her ne kadar bize o uğursuz 14.Mayıs gecesini hatırlatsada artık hafızalarımızda tatsız bir anı olmaktan öteye geçmeyecek. Geçmişe takılıp, geleceği kaçırmak istemiyorsak bununla yaşamayı başarmalıydık. Şahsen bunu atlattığımızı ve gelecek için daha hırslı olduğumuzu düşünüyorum.

Nerede kalmıştık? Denizlilierin sloganı buydu. Evet ya, nerede kalmıştık? Geçmişle daha fazla kaybedecek zamanımız yok. Bugün önemli, yarının önemi ise bugünden daha çok.

Karşılaşma öncesi Ali İpek şov vardı Denizli Atatürk stadında. Meşhur çantasını şeref tribününe bırakıp almış eline buket buket çiçekleri, yapmacık gösterisiyle kamera görünce feleğini şaşıran vatandaş moduna girmişti. Sonra ilerleyen dakikalarda stadı karardı. Manzara kendisiyle bire bir örtüşsede 40 dakika süren aksaklık, deplasmana giden taraftarlarımız olmak üzere ekran başında maçı izleyen ve ertesi gün çalışmak zorunda olan milyonları zor durumda bıraktı. Birde bu işin imaj yönü var. Kalitesi bir türlü arttırılamayan Turkcell Süper Lig, yaşanan elektrik kesintisiyle karizmayı bir kez daha çizdirdi. Bugün elektrik kesilir yarın su, öbür gün koltuklar sahaya yağar, bir başka gün kara çantalar konuşulur. Herşey olur yani. Bizim için anormal bir durum değil. Elektrik kesintisinden dolayı verilen arada aklıma geldi. 2008 Avrupa Şampiyonasında İsviçre-Avusturya ortaklığı bir maç yayını yüzünden büyük bir imaj kaybı yaşamış, UEFA başta olmak üzere İsviçre ve Avusturya ve yayında yaşanan soruna sebep olan şirket bütün dünyadan özür dilemişti. Maçtan sonra bizdeki duruma baktım, komedi diyemiyorum bile. Denizlispor Teknik Direktörü diyor ki:” Efendim, biz tam maça ısınmıştık bastırıyorduk ki elektrik kesildi. Fenerbahçede tecrübesini kullandı ve ikinci golü attı”. Oysa, çıkıp dese ki”Bu akşam burada yaşanan ilkellikten kendi adıma utanıyorum. Süper Ligimize yakışmayan bir olaya sebep olduk. Sorumsuzluk yapan sorumluları kınıyorum” ne kaybederdi? Hiçbirşey...

Gerçi kılavuzu karga olanların bu tavırları şaşırtmıyor. Denizlispor’un hocası bu açıklamaları yapıyor aradan 15 dakika geçmeden yayıncı kuruluşun meşhur ikizleri sazı eline alıyor. Neymiş, Fenerbahçe stadında kablolar görünmeyen eller tarafından kesilmiş miş, yayınlarına müdahale edilmiş miş, Denizli’de elektrik kesilmeside normalmiş. Hani alakaya maydonoz derler ya başka tarifi yok bunun hojam...Oysa o günlerde ortalıkta dolaşan en büyük iddia, yayıncı kuruluşun kendi kablolarını yine kendi çalışanlarına kestirttiği yönündeydi. Ne çabuk unuttuk değil mi? Yargıya kadar taşınan ama sonunda hiçbir neticeye bağlanmayan bu olayı. Ben iyi niyetliyim ve Erman Toroğlu-Şansal Büyüka ikilisinin yaklaşan yayın ihalesi nedeniyle bu tür alakasız konularla Fenerbahçeye saldırmaya çalıştıklarını falan düşünmüyorum. Üstelik ilk haftadan böyle bir işe girişeceklerine, yayın ihalesi konusunda düşüncelerini net bir şekilde ortaya koyan başkanımız sayın Aziz Yıldırım’a karşı “baskın basanındır” düsturuyla hareket etmeyeceklerine inanıyorum. Sporun ahlak ve kardeşlik ruhunu zedeleyecek, fair play anlayışını terk edecek en son kişi veya kişiler yine Erman Toroğlu ile Şansal Büyüka’dır...Yerse!

Bu sezon kavgamız eksik olmayacak. Bazı yayın kuruluşlarının müdürleri daha sezon başlamadan saldırmaya aleni bir şekilde başlamıştı. Ligimizin tarafsızlığını en üst seviyede tutması gereken yayıncı kuruluşuda bu kavgaya ilk hafta itibariyle dahil oldu. Ziyanı yok! Nasıl olsa bu saflar yıllardır belli değil mi? Dünya değişiyor ama bizim futbol medyası aynı hamam aynı tas! Cilalı Taş devrinin dili olsa bunlara isyan ederdi, ki buda ayrı bir mevzu.

Gücümüz yettiğince burada olacağız, yanlışlarla savaşmaya doğruların sözcüsü olmaya devam edeceğiz. Yeterki biz doğrularımızı şaşırmayalım...

Alex ve Dos Santos arasındaki uyum her geçen gün seyir zevki yüksek görüntülere sahne oluyor. Mehmet Topuz veya Colin Kazım’da bu ikiliye sağ kanattan destek verirse Alex bu sene performansıyla tavan yapar. Özer Hurmacı ve Semih’i de düşünürsek, geleceğe ve şampiyonluğa umutla bakmamamız için bir sebep yok.

Umarım gelecek hafta Sivasspor karşısında evimizde oynayacağımız karşılaşmada taraftarlarımız ve taraftar gruplarımızda aynı inancı taşır. Ve yine umarım geçen ve önceki sezon yaşanan tatsız tribün olayları bu sezon yaşanmaz!

Sarı Lacivert yanınızdan ve yüreğinizden eksik olmasın...

Murat Kılıç

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=33704


10.08.2009

Haber Ara

Hayırlı Olsun...
Futbol ailesinin yaz tatili geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla bitti. Bizim için karanlıkta kalan bir gece ...

Vizyoncu geldi hanııım...!
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın kongre öncesi “Üç yıl üst üste şampiyon olacağız” cümlesi belli ki birilerini fena ...

"Çubuklu"ya dokunmayın!

Kelimelerin kifayetsiz kalacağı bir sevdayı yazmak haddime değil. Bestelenen şarkılarımızın ilham ...


Suni Gündemler...

Son yapılan çalışmalarla Ankara 19.Mayıs stadı’nın zemini suni çimle kaplandı. Suni çimde oynayanl ...


Üç İhtimal...

Bunca sakat ve eksik oyuncumuza, üstelik yoğun geçen sezon hazırlıkları ertesinde takımın oldukça ...


Saygı...
Her geçen gün anlam ve önemi unutulmaya yüz tutan bir kavramla başbaşayız. İnsanların sınır tanımadığı bir düz ...
Sayfa: 1


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com