'Nihat Özdemir`den Açıklama Bekliyorum' - Antu.com

 

"Nihat Özdemir`den Açıklama Bekliyorum"
Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in tarihe `rezalet` olarak not edilen beyanatlarının ardından Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Nihat Özdemir’in beyanatlarıyla ilgili açıklama beklediğini belirten YDK Başkanımızın konuşması şu şekilde:

“Sevgili Fenerbahçeliler,

Son birkaç gündür Kulübümüzü yakından ilgilendiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir’in talihsiz bir beyanatı üzerine önce Başkan Vekilimiz Sayın Semih Özsoy ve ardından da Kulüp Başkanımız Sayın Ali Koç’un değerlendirmeleri ve TFF Başkanının beyanatına karşı verdiği cevaplar camiamızı bayağı üzdü, infiale sevk etti. Ben bu konuda konuşma ihtiyacı hissettim. Hepinizin bildiği gibi şu anda Yüksek Divan Kurulu Başkanıyım, bu sıfatımla konuyla ilgili konuşmaya ihtiyaç hissettim.

Sayın Nihat Özdemir 1994 yılında Sayın Başkan Ali Şen döneminde benimle birlikte Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Daha sonra da Aziz Yıldırım Başkanlığı’nda uzun süre Kulübümüzde yöneticilik ve Başkan Vekilliği yaptı. Dolayısıyla hepimiz Fenerbahçeliyiz. Bizlerin üst kimliği Fenerbahçe’dir. Fenerbahçe’den sonraki kimliklerimiz şahıslarımızı ilgilendiren kimliklerimizdir. 2011 yılı 3 Temmuz’unda vukuu bulan talihsiz kumpas ve kumpası takip eden iddialar, o günkü Kulüp Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ı 1 sene hürriyetinden mahrum edecek şekilde o günün savcıları, emniyet mensupları ve bağlı oldukları meşhur örgüt elemanları Kulübümüzü ele geçirmek için öncelikle Kulüp Başkanımızı ve yöneticilerimizi hedef alan bir eylemde bulundular. O zamanlar Sayın Nihat Özdemir Kulübümüzün Başkan Vekili, Sayın Ali Koç da Asbaşkanı’ydı. Aziz Yıldırım’ın cezaevine gitmesinden sonra da Kulübümüzü Sayın Nihat Özdemir ve Sayın Ali Koç başta olmak üzere o günkü yöneticiler canla başla haksızlığa uğradığımızı, böyle bir şike olayının aslının olmadığı ve bunun bir gün mutlaka ortaya çıkıp bu kumpası kuranların mahcup olacaklarını devamlı beyan ettiler. Bunların en başında da Nihat Özdemir geliyordu. Nihat Özdemir’le beraber aynı saflarda Ali Koç da mücadele edip diğer yöneticiler de onlara destek veriyorlardı.

Aradan geçen 9 sene içerisinde çok şeyler değişti. 2011 yılındaki TFF Başkanı da bir Kulüp üyemiz Sayın Mehmet Ali Aydınlar’dı. Bizim şanssızlığımız, başımıza ne gelmişse federasyonda bizleri temsil eden, Fenerbahçeli olmakla övündükleri ama Fenerbahçe’ye haksızlık yapıldığı zaman bilerek, bilmeyerek, sessiz kalarak veya başka türlü konuşarak cephe alan insanlarla mücadeleyle geçti Fenerbahçe’nin tarihindeki mücadeleler.

Sayın Mehmet Ali Aydınlar da o zamanki şanssız olarak TFF başkanı olmasından dolayı bizim camiamız kendisine çok büyük ithamlarda bulundu. Ama geçen zaman içerisinde görüldü ki esas bu işin failleri ve bu işe sebep olanlar ne federasyon mensupları ne de başkaları değildi. Bilindiği gibi sonradan FETÖ olarak isimlendirilen paralel yapının kumpaslarıydı. Dolayısıyla bu kumpasa karşı ne TFF başkanının gücü yeterdi ne de başka güçlerin bu konuda dahli olabilirdi.

Şimdi geldiğimiz noktada 2011 yılındaki olayın şike mi değil mi konusu spor kamuoyunda ve Türk kamuoyunda çok tartışıldı ama Allah’a şükür ki geldiğimiz bugünlerde şikenin olmadığı, Kulübümüze ve o zamanki Başkan ve yöneticilere yapılan hareketin bir kumpas olduğu, bu kumpası da terör örgütü sempatizanı, mensubu polisler, savcılar ve hakimler tarafından tezgahlandığı ortaya çıktı.

Her zaman şunu söyleriz, ‘En son sözü adalet söyler. Şeriatın kestiği parmak acımaz.’ Şike var mıydı, yok muydu olayları artık Fenerbahçe camiası yönünden hukuki anlamda sona ermiştir. Daha sonra adil yargılama yapan mahkemeler şikenin olmadığını, Aziz Yıldırım’ın, yöneticilerinin ve o gün ismi geçen tüm kişilerin suçsuz olduklarına karar vermiştir. Artık bunun üzerinden tartışma yaratmak ve kişiler, kendi şahsi görüşlerini söylemek durumunda olmamalıdır. Oldukları zaman da bunun cevabı tabii ki camiamızı temsil eden başta Başkanımız ve yöneticilerimizin buna cevap vermesi gerekiyor. Bu verilen cevap bence yeterlidir.

Sayın Nihat Özdemir’in de kendisinin o zaman iddialara, ithamlara, kumpasa karşı verdiği mücadeleye ters düşen bir beyanat vermiş olması lazım birkaç gün önce vermiş olduğu beyanat.

Nihat Özdemir eğer, ‘2011 yılında şike var’ diyorsa, kendisiyle çelişiyor ama ben bu cümleyi farklı yorumluyorum. Kendisinin böyle bir tenakuza düşeceğini tahmin etmiyorum. Bir soru üzerine verdiği cevabı belki ifade ederken yanlış cümleler, yanlış kelimeler kullanmış olabilir ama bunu kalbinden böyle geçirdiğini hiç zannetmiyorum. Geçirse de mühim değil. Neticede bu işin doğrusuna Türk adaleti karar vermiştir ve bu kumpası kuranlar da ilahi adalet onlar yargılanmaktadır. Onların da yargılandığı dava sona gelmiştir. Kulübümüz bu davayı ciddi olarak Aziz Yıldırım döneminde de Ali Koç döneminde de takip etmeye devam etmiştir. Bizim Kulübümüzün böyle bir olayın içinde olmadığı, Başkanımız ve yöneticilerimizin böyle bir eyleme katılmadığı mahkemelerin kararlarıyla sabittir.

Onun dışında rakip kulüplerin, federasyonların, spor kamuoyunun veya Türkiye’deki başka kulüp taraftarlarının bu konuda yorum yapmaları hiç doğru değil ve hiç Fenerbahçe camiasını üzecek olaylar değil. Biz suçsuzluğumuzu baştan beri müdafaa etmiştik ve mahkeme kararıyla da suçsuzluğumuz kanıtlanmıştır. O bakımdan Nihat Özdemir`in sarf ettiği cümleleri açıklaması gerekir. Sayın Semih Özsoy da Sayın Ali Koç da bu beyanatın hangi amaçla verildiğinin açıklanmasını tavsiye edilmesini istemişlerdir. Nihat Özdemir başkandan böyle bir cevap gelmediği için de kendisine karşı bu beyanatlar verilmiştir.

Benim camianın bir büyüğü olarak dileğim Nihat Özdemir’in de bunca hizmetlerine, Fenerbahçe’deki mazisine karşılık üzerinde bir hakkım olduğunu tahmin ettiğim Sayın Özdemir’den de kullandığı cümlelerin, kelimelerin maksadı aştığını veya maksadının ‘bu’ olmayıp ‘şu’ olduğunu ifade etmesini camiamız bekliyor. Kendisinin de böyle bir düzeltme yapmasını, maksadının ne olduğunu açıkça söylemesini temenni ediyorum, bekliyorum. Bunu yaptığı takdirde de camiamızdaki infial suhulete erer ve Fenerbahçe kendi içindeki meselesini kendiliğinden halletmiş olur.

Yoksa bizim TFF ile mücadelemiz yeni değildir. Neredeyse 30 senedir TFF’ye Fenerbahçeli üyelerimiz başkanlık yapmıştır; Sayın Şenes Erzik, Sayın Mehmet Ali Aydınlar ve şimdi de Sayın Nihat Özdemir. Bu arada Fenerbahçeli olmayan federasyon başkanları da kısa devrede oldu. Dolayısıyla bizim Fenerbahçe içindeki meselelerimizi yine biz Fenerbahçeliler olarak çözmemiz lazım. Ben Sayın Özdemir’den böyle bir düzeltme yapmasını bekliyorum, tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bunu yaptığı takdirde camiamızın yatışacağına, suhulete ereceğine inanıyorum. Dolayısıyla Kulübümüzün yüce şahsiyetine kim olursa olsun, ben de dahil, Sayın Ali Koç da dahil, geçmişte Aziz Yıldırım dahil hiçbirimiz leke sürecek bir kelime sarf edemeyiz. Böyle bir itham yaptığımız zaman da Kulübümüz geçmişte olduğu gibi taraftarlarımız, camiamız, üyelerimiz kenetlenir. Bugün de kenetlenmiş durumdayız. Bu kenetlenmenin yanlış anlamadan kaynaklanan bir kenetlenme olduğunu tahmin ediyorum, öyle olmasını ümit ediyorum. Sayın Özdemir’den açıklama bekliyorum. Teşekkür ederim.”

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=85825


08.06.2020

Haber Ara

Takımımız Çeşitli Testlerden Geçti
Yeni sezon hazırlıklarına Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde devam eden takımımız, günün ilk bölümünde yağ ölç ...

Lorenzo Brown Sağlık Kontrolünden Geçti
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın yeni transferlerinden Lorenzo Brown, Kulübümüzün yeni sağlık spons ...

İdman Notları
Takımımız 2020-2021 sezonu hazırlıklarına akşam saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı idmanla ...

Takımımızın Sağlık Kontrolleri Başladı
Kulübümüz ve Acıbadem arasında imzalanan sponsorluk anlaşması çerçevesinde; bugün Acıbadem Altunizade Hastanes ...

İlk İdmanımızı Yaptık
Profesyonel Futbol Takımımız 2020-2021 sezonu hazırlıklarına akşam saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’ ...

Hasan Ali Kaldırım İle Yollar Ayrıldı
Şanlı Çubuklu formamızı 8 yıl boyunca 246 maçta şerefle taşımış, göstermiş olduğu istikrar ve profesyonellikle ...

Graham Vigrass Fenerbahçe`de
Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızın yeni transferi Graham Vigrass, Resmi Sitemize açıklamalarda ...

Resmi Sağlık Sponsorumuz Acıbadem Oldu
Kulübümüzün yeni sağlık sponsoru Acıbadem Sağlık Grubu olmuştur.   Yapılan anlaşma kapsamında; Futbol, Baske ...

Fenerbahçe Beko Sezonu Açtı
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, yeni sezon hazırlıklarına bugün öğle saatlerinde Ülker Spor ve Etki ...

Filip Novak Fenerbahçemizde
Çek savunma oyuncusu Filip Novak, kendisini 3 yıllığına Fenerbahçemize bağlayan sözleşmeye imza attı. Ailem ...

Hoşgeldin Gökhan Gönül
Kulübümüz Gökhan Gönül’ü 1+1 yıllığına renklerine bağladı.    Çubuklu formamız altında 9 sezonda 6 şanlı kup ...

Hoşgeldin Caner Erkin
Kulübümüz, Caner Erkin ile 2+1 yıllık anlaşmaya varmıştır. Formamızla iki şampiyonluk iki Türkiye Kupası ba ...

Mert Hakan Yandaş Fenerbahçemizde
Kulübümüz, Sivasspor ile sözleşmesi sona eren 1994 doğumlu futbolcu Mert Hakan Yandaş ile 4 yıllığına anlaşmış ...

Hoşgeldin Erol Bulut
25 yıl önce Çubuklu formamızı ilk kez giyen, tarihimizin en anlamlı ve unutulmaz şampiyonluklarından biri olan ...

KAMUOYUNA DUYURU
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün açıklanan ve futbol gerçekleriyle bağdaşmayan takım harcama limitl ...

Bayramlaştık
Kulübümüzün geleneksel bayramlaşma töreni, Kurban Bayramı’nın 4. gününde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde ...

Mutlu Bayramlar
Sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının pekiştiği Kurban Bayramı`na bir kez daha kavuşmanın sevincini ...

TFF Kararları "Küme Düşme Yok"
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Vakfı Başk ...

Jarell Eddie Fenerbahçe Beko’da
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız yeni sezon kadro planlamaları kapsamında, son olarak İspanya’nın UCA ...

Fenerbahçe 3-1 Çaykur Rizespor
Fenerbahçemiz, Süper Lig Cemil Usta sezonunun 34. ve son haftasında Çaykur Rizespor ile karşılaştı. Ülker Stad ...
Sayfa: 1.2.3.4.5.6.7.8.9....1314


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2020 Antu.com