'Şenol Güneş Tiyatro Oynamıştır' - Antu.com

 

"Şenol Güneş Tiyatro Oynamıştır"
Kulübümüz, kupadaki olaylı Beşiktaş derbisi sonrası basın toplantısı düzenledi. Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu, gündemle ilgili bugün saat 14.00’te kameraların karşısına çıktı. Toplantı barkovizyonda olaylı Fenerbahçe – Beşiktaş maçıyla ilgili yayınlarla başladı ve soyunma odası görüntüleri yayınlandı.

Sözü ilk olarak Asbaşkan Şekip Mosturoğlu aldı…

”BEŞİKTAŞ HÜKMEN 3-0 MAĞLUP OLMALIDIR”

”Olay tamamen Tolga Zengin’in bir taraftarla göz göze gelmesiyle başlıyor. Oğuzhan da teşvik ediyor. Bu kadar açık bir görüntü. Medya olayı bambaşka bir olay gibi sunmaya çalışıyor. Üç yalanın hangisi bu görüntülerde var. Kocaman iyi niyetli davranmış.

Beşiktaş sahadan çekilmiştir, hükmen 3-0 mağlup olmalıdır. Mete Kalkavan, Beşiktaş’ın sahadan çekildiğini görüyor. Şenol Güneş’in ardından giderek ismen Şenol hocayı geri çağırıyor. Bu kadar açık. Kalkavan durumu kurtarmak için maddeye uygun olmayan bir harekette bulunarak maçı tatil ediyor.”

Mete Kalkavan ‘misafir takım teknik direktörünün aldığı darbeden olayı tatil ettim’ diyor. Peki Mete Kalkavan bunu nereden tespit ediyor? Raporunda ‘Vahap Şimşek’ten misafir takım teknik direktörünün başına 5 dikiş atıldığını öğrendik’ diyor”

“Vahap Şimşek’in raporuna baktığımızda Şenol Güneş’in kafasına dikiş atıldığını ve hastaneye kaldırıldığını görmemiş ve bunu Mete Kalkavan’a rapor etmemiş bile. Raporlar esas alınacaksa müsabaka temsilcisi Şenol Güneş’in başına dikiş atıldığını görmemiş. UEFA’nın bu konuyu soruşturduğu yönünde haberler var. Bu bizim daha önce 3 Temmuz döneminde de gördüğümüz UEFA sopasıdır. FETÖ aleti olan bu tip iletişimin bir son bulması gerekir. Şenol Güneş’in kamuoyuna gösterilen derin filozofik yapısı dışındaki yüzünü de göstermek istiyorum.”

”48 AYLIK MAAŞ FARKINI TALEP ETTİ”

Şenol Güneş’in açıklamaları hakkında da konuşan Şekip Mosturoğlu: “Şenol Güneş, TFF’den alacağı parayla ilgili biz tutsakken bir iddia ortaya atmıştı. Hafta sonunda da aynı iddiayı gündeme getirdi. Kamuoyunu kandırabilir ama bizi kandıramaz.”

“Şenol hoca paraya farklı bir değer veriyor. Bahsettiği konu TFF’nin sözleşmesini feshetmesi sonrası Şenol Güneş’in alacakları için açtığı davayla ilgili. Noterden 3 defa evrak değiştirdiğimi söylüyor. Benim nasıl bir gücüm varmış açıklasın. Eğer açıklarsa ona göre hukuki haklarımı kullanacağım. Paraya değer vermeyen, TFF’de hakkını bırakan hocam, 48 aylık maaş farkını talep etti. Tahkim Kurulu da bunu reddetti.”

AZİZ YILDIRIM: ŞENOL GÜNEŞ BİR TİYATRO OYNAMIŞTIR

Aziz Yıldırım: “1995-96 yılıydı. Trabzon’da Otto Baric’in sırtına taş geldi ve o da yere düştü. Sonra Fenerbahçe takımı sahadan ayrıldı. O gün Fenerbahçe hükmen mağlup sayıldı, 1 yıl ceza aldı. Cezamızı çektik. Otto Baric’e o gün Türk medyası her türlü hakareti, her türlü suçlamayı yaptı. Şenol Güneş, televizyonlarda ‘Yandım Allah’ gibisinden, herkesi suçlayacak açıklamalar yaptı. Perşembe günü burada, sayın Güneş bir tiyatro oynamıştır.”

BORDO GİYİYOR, TAHRİK EDİYOR!

”Şenol Güneş, Beşiktaş’ın başında Fenerbahçe ile maça geliyor. Bordo kravat takıyor. Bordo giyiniyor. Tahrik etmeye çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bu olayda kumpas vardır.

Beşiktaş, Fenerbahçe’yi provoke etmeye çalıştı. Görüntüleri gördük. Tolga Zengin, Trabzonlu. Şenol Güneş, Trabzonlu. Mustafa Pektemek, Trabzonlu. 1995-96 ve 2010-11 sezonlarındaki şampiyonluğu alamamalarının acısını, her platformda Fenerbahçe’den çıkarmaya çalışmaktalar

“Şenol Güneş, Bursa’dayken açıklama yapıyor ‘Buranın havası temiz’ diye, sonra Beşiktaş’a geliyor. Fenerbahçe neyse Beşiktaş da odur. Biz de onlar kadar temiziz.”

“Trabzon’da otobüs kurşunlandı. 40 kişiyi öldürmek için kurşunlandı otobüs. Faili bizim için belli. Bugüne kadar aydınlanması için Türk kamuoyu ne yapmıştır? Biz uğraşıyoruz ama böyle çözülmüyor. Neden basın üzerine gitmez? Çünkü Fenerbahçe.”

SORU - CEVAP KISMI

Yıllar önce İBB ile Diyarbakırspor maç yaptılar. Olaylar çıktı, Diyarbakır`ın ligden düşürülmesi gerekiyordu ve Fenerbahçe, bu memleket meselesidir diyerek buna tenezzül etmedi. Galatasaray - Fenerbahçe maçı ilk devre hakemi yabancı madde Mehmet Topal düştü sardılar oyuna devam etti. Aklında başka bir düşünce olsaydı etmezdi, hastaneye giderdi. Biz bunlara tenezzül etmedik. Biz herkese saygılıyız. O da Fenerbahçe`ye saygı göstermek adına maçı bitirecekti.

Tolga`nın annesi vefat ettiğinde bu tribünler onun için tezahüratlar yaptı. Tolga bunları unutmasın. Herkes dua etmeli ki daha vahim olaylar yaşanmadı.

Beşiktaş`ın maçın kaldığı yerden devam ettirme kararı çıkarsa maça çıkmayacak iddia ediliyor sorusuna Mosturoğlu, "Bunu yapmanın belirli bedelleri var. Kurul kararını vermeden kurul ve kurumlar için bir şey söyleyemeyiz. Başkan da izah etti, kötü örnekler üzerinden Fenerbahçe hedef alınıyor. Bıçak kemiğe dayanmış hatta geçmiştir." dedi.

Biz uğradığımız maddi zararın karşılığını almak için Tolga Zengin`i dava edeceğiz.

Başlangıçtaki görüntü çok önemli. Tolga`ya durduk yere küfür edildiği iddia edildi. Olay tamamen Tolga Zengin`in bir taraftar ile göz göze gelmesiyle başlamaktadır. Daha sonra Oğuzhan Özyakup bu hareketlerin başlaması için Tolga`yı teşvik ediyor. Bu görüntü çok açık bir görüntü... Emniyet ve TFF`ye bu görüntüler gönderildi. Bazı basın mensupları bunların yalan olduğunu belirtiyor.


`Güneş`in kafasına bir şey atıldı deniyor, Mete Kalkavan`dan izin alındığı söylendi` bunların hangisi bu görüntülerde var. Sahayı izinsiz terk ettiler. Dün Sayın Aykut Kocaman bence iyi davranmış ve müsabakanın kaldığı yerden devam etmesi gerektiğini söylemiş. Otto Bariç örnek olarak alınacaksa Beşiktaş sahadan çekilmiştir ve hükmen mağlup olması gerekmektedir.

Şenol Güneş`in arkasından gidip hocayı sahaya davet ediyor. Gökhan Gönül`de durumun farkında ve hükmen mağlup olacaklarını belirtiyor. Bu görüntülerin başında olayları Beşiktaşlı futbolcular başlıyor

TFF`ye savunma yapamıyoruz karar verileceği için. Birinci tezimiz hükmen mağlubiyettir çünkü Beşiktaş sahadan çekilmişti.

Müsabaka boyunca yaşanan olaylar. Misafir takım hocasının aldığı yaralayıcı madde. Sahaya gelin diyor Beşiktaş takımına.

Vahap Şimşek müsabaka temsilcisi. Beşiktaş hocasının başına 5 dikiş atıldığını ve hastaneye kaldırıldığını Vahap Şimşek`ten öğreniyor Mete Kalkavan bu durumu.

Şenol Güneş, ne temsilci ne de hakemin bilgisi olmadan kafasına dikiş atılmış ve hastaneye götürülmüştür. Vahap Şimşek bunu hakeme söylemiş gibi bunu yazmıştır ancak raporunda bu yer almamaktadır.

Sayın Şenol Güneş son olarak Beşiktaş maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Cevap veremiyorduk o zamanlar yine bu iddiayı ortaya attı. Belgelerle açıklamadan önce derin fizolofik yüzünü bir kez daha hatırlamak istiyorum dedikten sonra Fenerbahçe Kulübü`nün Güneş ile ilgili hazırladığı video oynatıldı.

Şenol Güneş paraya bizden farklı bir değer veriyor. TFF`nin Güneş`in sözleşmesini feshetmesi sonrasında yaşananlar oldu. Şekip Mosturoğlu ihtarname 3 kez değiştirdi dedi.

Bir gün sonra Güneş`in ihtarname çekti TFF`ye aynı gün... Bizim bunları unuttuğumuzu sanıyor arşivlerimizde yok diyorlar. Digitürk 2002 senesinde ödemeleri zor yapıyordu. 14 7 4 yıl oyunca paraya değer vermeyen. 48 aylık maaş farkını istedi ve tahkim kurlu bunu reddetti. 500 bin dolarlık alacağı olduğunu iddia etti. Bunu da Tahkim Kurulu reddetti. Erkan Vardar, Celil Demircioğlu, Faruk Kazancı, Yılmaz Savaşay. Bütün talepleri reddedildi. Biz tutuklu ve esaret altındayken milyonlarca kişiye bu benim kusurummuş gibi. Trabzonspor`dayken `Ben çocuklarıma söz verdim 5 aylık alacağımı almadım onu alacağım` diyor. Arşivlerde var.

Şenol hoca günahımızı aldı. Şekip Mosturoğlu 3 defa noterden ihtarnameyi değiştirdi dedi. Alacaklarını alamamış 5 aylık. 15 yıl olmuş. Tahkim Kurulu seni reddetmiş. Bizi zan altında bırakman sana ne kazandırıyor.

"Her şey ortada, kurallar ortada. Kurallara uymuyoruz. 1.5 senedir konuşuyor muyum? Hiç maç öncesi veya bir konuyla ilgili yorum yapıyor muyuz? Daha geçen hafta Göztepe ile maçları var, `Demba Ba`yı seneye alacağız` diyorlar."

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=78753


24.04.2018

Haber Ara

"Şenol Güneş Tiyatro Oynamıştır"
Kulübümüz, kupadaki olaylı Beşiktaş derbisi sonrası basın toplantısı düzenledi. Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturo ...

"Taraftarın Elektriği Güzeldi"
Teknik Direktör Aykut Kocaman, Antalyaspor karşısında elde edilen 4-1’lik galibiyetin ardından yayıncı kuruluş ...

Fenerbahçe 4-1 Antalyaspor
Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Lig`in 30. hafta kapanış maçında Antalyaspor`u konuk etti. Ülker Stadyumu Fener ...

İlk Onbirimiz
Spor Toto Süper Lig`in 30. hafta kapanış maçında Antalyaspor ile Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spo ...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçcuk Bayramımız Kutlu Olsun
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıl dönümü olan 23 Nisan 1920 tarihi, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kema ...

Fenerbahçe - Antalyaspor
Spor Toto Süper Lig 30. hafta mücadelesinde Fenerbahçemiz 23 Nisan Pazartesi günü Antalyaspor`u konuk edecek. ...

Fenerbahçe Doğuş 95-89 Baskonia Vitoria Gasteiz
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague Play-off turu ikinci maçında Kirolbet Baskon ...

Maç Tatil oldu
Ziraat Türkiye Kupası`nda 2-2 berabere biten ilk maçın rövanşında Fenerbahçemiz ile Beşiktaş arasında oynanan ...

Antalya Maçı Hakemi Açıklandı
Spor Toto Süper Lig’de 30. hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı. Buna göre 23 Nisan Pazartesi günü Ülk ...

Fenerbahçe Doğuş 82-73 Baskonia Vitoria Gasteiz
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague Play-off turu ilk maçında Kirolbet Baskonia ...

Maç Tatil oldu
Fenerbahçemiz, Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçında 19 Nisan Perşembe günü saat 20.30’da Ülker Stad ...

Derbi Hakemi Açıklandı
Kupa’da yarı final rövanş maçlarını yönetecek hakemler açıklandı. Buna göre 19 Nisan Perşembe günü Fenerbahçem ...

"Kazanmak Zorundaydık"
Teknik Direktör Aykut Kocaman, Demir Grup Sivasspor karşısında elde edilen 2-1’lik galibiyetin ardından yayınc ...

Galatasaray 0-3 Fenerbahçe
Vestel Venüs Sultanlar Ligi Play Off 3/4.`lük serisinin 2. maçında Galatasaray’a konuk olan Fenerbahçe Kadın V ...

Sivasspor 0-2 Fenerbahçe
Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nun 29. hafta müsabakasında Demir Grup Sivasspor`un konuğu olan Fenerb ...

İlk Onbirimiz
Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nun 29. haftasında Demir Grup Sivasspor ile Yeni 4 Eylül Stadı’nda kar ...

Fenerbahçe 76-55 Adana ASKİ
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi 26. ve son hafta müsabakasında Adan ...

Yeşilgiresun Belediyespor 70-93 Fenerbahçe Doğuş
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 25. hafta maçında Yeşilgiresun Belediye ...

Takımımız Sivas`ta
Ligin 29. hafta mücadelesinde yarın Demir Grup Sivasspor ile deplasmanda karşılaşacak olan Fenerbahçemiz, akşa ...

Sivasspor 1-2 Fenerbahçe
Spor Toto Süper Lig 29. hafta mücadelesinde Fenerbahçemiz 14 Nisan Cumartesi günü Demir Grup Sivasspor ile de ...
Sayfa: 1.2.3.4.5.6.7.8.9....1224


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2018 Antu.com